گام به گام ، پا.رپوینت

  • ۰
  • ۰

گام به گام فلسفه یازدهم انسانی

گام به گام فلسفه یازدهم انسانی

با سلام . گام به گام فلسفه یازدهم انسانی  نام فایلی است که در این مطلب برای کاربران انسانی قرار دادیم . فلسفه درسی است که در پیرامون تفکرات و چرا ها و باید ها و نباید ها ،  و رفتار تجلی چه چیزی ا ست؟ روان چیست و چگونه با ماده مرتبط ا ست؟راه بهتر مطالعه ی رفتار و روان چیست ؟ مؤثرترین تبیین فرآیندهای روانی و رفتاری کدامند؟ دانش آموز در این قسمت باید تفاوت بین چرای علمی و فلسفی را بفهمد. بعضی از چراها را علوم امروزی جواب نمی دهد و فلسفه عهده دار پاسخ گویی به آنهاست . معلم محترم می تواند سوالات دیگری را برای تعمیق مفاهیم طرح و باورهای بنیادین فراگیران را در مباحث علوم اجتماعی به نقد و بررسی فلسفی بگزارد .

گام به گام فلسفه یازدهم انسانی

نقطه اشتراک:هم فلسفه برای فیزیک مسئله آفریده و هم فیزیک برای فلسفه در مسائلبا هم اشتراک دارند(.بحث حرکت از موضوعات مشترک فلسفه وفیزیک است.) هر دو علمی هستند که معرفت وشناخت نسبت به عالم خارج برای ما به وجود میآورند(.فیزیک :شناخت خواص ماده،فلسفه:شناخت وجود اشیاء)اختلاف:مسائل فیزیک جزیی وروش تحقیق آن تجربی است.در حالی که مسائل فلسفه کلی و موضوع آن وجود وروش آن هم عقلی می باشد.نمونه تصویر این فایل!

11 - گام به گام فلسفه یازدهم انسانی

گام به گام فلسفه یازدهم انسانی

هو الاول و الآخر و الظاهر والباطن و هو لکل شی علیم
اول و آخر هستی و پیدا و پنهان وجود همه اوست و او به همه امور عالم دانا است.
-مبدا و پایان هستی چیست؟ (آغاز و انجام جهان) آیا یک حقیقت می تواند در آن واحد هم اول و هم آخر باشد.
-آیا جهان ظاهر و باطن دارد 
فلسفهٔ علوم، دربردارندهٔ همه مباحثی می‌شود که از عوارض ذاتی موضوع یعنی «علم و علوم» بحث می‌کند. فلسفهٔ علم در جانمایه اولیه یک علم هنجاری نیست و اگر بخواهد لیاقت و کفایت خود را در توصیف علم نشان دهد، به هیچ رو نمی‌تواند بحث از هستی‌شناسی علم را به علمی دیگر بسپارد. .به نمونه ای از این فایل توجه کنید !

  • ۹۷/۰۲/۲۲
  • مهران یوسفی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی