گام به گام ، پا.رپوینت

  • ۰
  • ۰

گام به گام عربی یازدهم را در این مطلب برای شما قرار داده ایم . این گام به گام شامل حل تمرینات عربی یازدهم ، ترجمه تمامی دروس عربی یازدهم و قواعد تمامی دروس عربی یازدهم می باشد .  کتاب عربی امسال بر روال کتاب های سال قبل است . هرچه در چهار سال گذشته آموخته اید در متون، عبارات و تـمرین های این کتاب تکرار شده است. ترجمە متون و عبارات کتاب بر عهدە شماست و دبیر نقش راهنما دارد. شما به راحتی می توانید متون را ترجمه کنید .

بررسی دروس کتاب و گام به گام عربی یازدهم

متن درس اول، بخشی از آیات اخلاقی قرآن (آیات 11و 12سورە ی حجرات) است. قواعد دربارۀ شناخت اسم تفضیل و اسم مکان است. در تـمرینات اسم فاعل، اسم مفعول و اسم مبالغه که در سال گذشته آموزش داده شده دوباره تکرار شده است .

موضوع متن درس دوم گام به گام عربی یازدهم ، احترام نهادن به کلاس و معلّم است. قواعد دربارە اسلوب شرط است. دانش آموز با نحوە ترجمە ادوات شرط « من ، ما ، ان و اذا » آشنا می شود. فعل شرط و جواب آن را  تشخیص می دهد. اما آموزش جزم جزء اهداف نیست .

موضوع متن درس سوم گام به گام عربی یازدهم ، شگفتی های درختان است. اندیشیدن پیرامون آفریده های خدا در رهنمودهای بزرگان دین همواره تأکید شده، با توجه به سن پر جوش و خروش جوانی دانستنی هایی در متن آمده است که موجب ایجاد علاقه و انگیزه نسبت به درس شود. قواعد درس دربارە ترجمە درست اسم معرفه و نکره است. از شش نوع اسم معرفه، فقط دو نوع توضیح داده شده که مهم ترین آنها است .

موضوع متن درس چهارم گام به گام عربی یازدهم ، آداب سخن گفتن است. آداب سخن گفتن با بهره گیری از سخنان بزرگان دین برای دانش آموز شرح داده شده است. هدف از تدریس کتاب پیش رو، تنها مهارت های چهارگانە زبانی نیست. در بیشتر متون و عبارات کتاب، برنامە پنهان آموزش وجود دارد که هدف آنها آموزش غیر مستقیم فرهنگ ایرانی – اسلامی است .

متن درس پنجم، داستانی در نکوهش دروغگویی است. این داستان برای دانش آموزان آراسته به سخنان بزرگان دین است و در آن از شیوە آموزش غیر مستقیم استفاده شده ، روشی که بنا به باور متخصصان حوزە تعلیم و تربیت مؤثر ترین روش تربیتی است.

مت

  • ۹۶/۰۷/۱۱
  • مهران یوسفی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی